Нормативно-правова база функціонування
Припинення діяльності Підприємства
- Діяльність Підприємства припиняється шляхом його
реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення,
перетворення) або ліквідації.
- Реорганізація Підприємства здійснюється за рішенням
засновника. У разі реорганізації Підприємства його права та
обов'язки переходять до правонаступників.
- Підприємство ліквідується:
-
а) за рішенням засновника;
б) на підставі рішення суду або арбітражного суду за поданням органів, що контролюють діяльність Підприємства, у разі систематичного або грубого порушення ним законодавства;
в) на підставі рішення арбітражного суду в порядку, встановленому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
- Ліквідація Підприємства провадиться призначеною
засновником або уповноваженим ним органом ліквідаційною комісією.
З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Підприємством. Ліквідаційна комісія у триденний термін з моменту її призначення публікує в одному з офіційних друкованих засобів масової інформації повідомлення про ліквідацію Підприємства із зазначенням терміну подачі кредиторами своїх претензій, оцінює наявне майно Підприємства, виявляє її дебіторів і кредиторів та розраховується з ними, вживає заходів до сплати боргів Підприємства перед третіми особами, складає ліквідаційний баланс і подає його засновнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.
- Ліквідаційна комісія несе відповідальність за шкоду,
заподіяну нею Підприємству та третім особам, відповідно до
законодавства.
- Ліквідація Підприємства вважається завершеною, а Підприємство таким, що припинило свою діяльність, з моменту внесення запису про ліквідацію Підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств, установ і організацій.