З метою забезпечення цілісності та достовірності технологічної інформації, на основі якої ДП "Енергоринок" здійснює оперативні розрахунки, ведуться роботи щодо впровадження інфраструктури кваліфікованого електронного підпису (КЕП) в ОРЕ:

 • Згідно з рішенням Ради ОРЕ реалізовано перший та другий етапи побудови інфраструктури системи КЕП в ОРЕ України. Впроваджено в промислову експлуатацію застосування КЕП для макетованої технологічної інформації (цінових заявок, заявок робочої потужності та заявлених обсягів споживання, виробітку та відпуску електричної енергії) та фінансової інформації, яку суб'єкти ОРЕ надсилають до ДП "Енергоринок".

Це дозволило надати такій інформації неспростовності та юридичної чинності відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис" та Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", а також захистити її від несанкціонованої зміни або ушкодження.

 • На виконання доручення Ради ОРЕ ДП "Енергоринок" завершило роботи щодо створення та впровадження в ринку електричної енергії акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК) та у встановленому порядку здійснило його акредитацію, що надало змогу:
  • уникнути залежності від існуючих комерційних АЦСК;
  • безкоштовно формувати та надавати суб’єктам ОРЕ посилені сертифікати відкритого ключа;
  • виключити вплив перебоїв у роботі існуючих АЦСК на технологічні процеси ОРЕ та забезпечити належний рівень надійності та оперативності роботи КЕП в ОРЕ;
  • розширити номенклатуру технологічної інформації захищеною КЕП, якою обмінюються суб’єкти ОРЕ;
  • у відповідності до вимог Закону України Про засади функціонування ринку електричної енергії створити підґрунтя для подальшого впровадження КЕП в умовах реформування ринку електричної енергії.

На даний час АЦСК ринку електричної енергії включено до систем прийому та обробки електронної звітності, зокрема Державної фіскальної служби України та органів державної статистики, КЕП АЦСК ринку електричної енергії може використовуватись для підписання електронної звітності при роботі в програмному забезпеченні “Арт-Звіт Плюс”, “M.E.Doc” тощо.


В ДП "Енергоринок" завершено аудит інформаційної безпеки за міжнародним стандартом ISO 27001. За результатами зазначеного аудиту визначено найбільш пріоритетні напрями вдосконалення інформаційної безпеки ДП "Енергоринок" та ведеться реалізація відповідних організаційно-технічних заходів.


ДП "Енергоринок" веде роботи зі створення Інформаційно-обчислювального комплексу (ІОК) Головного оператора Системи комерційного обліку Оптового ринку електроенергії України. ІОК Головного оператора є центральним рівнем АСКОЕ ОРЕ України. Впровадження ІОК Головного оператора дозволить вирішувати завдання збору та обробки даних комерційного обліку для визначення обсягів купівлі-продажу електроенергії суб'єктами ОРЕ. На даний час:

 • Розроблена розрахункова модель використання даних АСКОЕ в розрахунках платежів на ОРЕ та впроваджене в промислову експлуатацію відповідне програмне забезпечення. Це дозволило РСР використовувати дані АСКОЕ в розрахунках обсягів купівлі-продажу електроенергії на ОРЕ по виробниках, постачальниках за регульованим тарифом та ДП "НЕК "Укренерго" (за умови надання ними даних з АСКОЕ).
 • Розроблена Концепція Інформаційно-обчислювального комплексу Головного оператора Системи комерційного обліку Оптового ринку електроенергії України.